• Cintoríny v Prievidzi budú mať opäť predĺžené otváracie hodiny

    18.september 2018

0

Cintoríny v Prievidzi budú mať opäť predĺžené otváracie hodiny

Cintoríny v Prievidzi budú mať opäť predĺžené otváracie hodiny.

Ovplyvnia ich však dva sviatky.

 

Technické služby mesta Prievidza pripravujú aj na tohtoročný sviatok Všetkých svätých a Pamiatku zosnulých  osobitné otváracie hodiny na hlavnom cintoríne na Mariánskej ulici v Prievidzi a v predajni s pietnymi predmetmi a kvetmi. Ovplyvní ich však nový štátny sviatok a ustanovenia Zákonníka práce.

 

Až do 21. hodiny

Vzhľadom k tomu, že rodiny navštevujú hroby príbuzných na viacerých miestach, správa cintorína prispôsobí otváracie hodiny, aby v čo najväčšej miere vyhovela návštevníkom pietnych miest. Cintorín na Mariánskej ulici v Prievidzi bude od piatka 26. októbra do nedele 4. novembra 2018 sprístupnený od 7.00 až do 21.00 h. Cintoríny vo štvrtiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka, Hradec a Necpaly budú prístupné bez obmedzenia.

 

Možnosť nákupu pietnych predmetov a kvetov, uzavretia nájmov a realizácie platieb

Predajňa s pietnymi predmetmi, sviecami, kahancami, živými i umelými kvetmi v Dome smútku pri hlavnom cintoríne na Mariánskej ulici v Prievidzi bude v tomto období okrem pracovných dní mimoriadne otvorená  takto :

v sobotu  27. októbra od 9.00 do 17.00 h;

v nedeľu  28. októbra od 10.00  do 17.00 h;

v pondelok 29. októbra od 7.30 do 17.00 h;

v utorok 30. októbra (štátny sviatok) - ZATVORENÉ;

v  stredu 31. októbra od 7.30 až do 18.00 h;

vo štvrtok 1. novembra  (sviatok) - ZATVORENÉ;

v piatok 2. novembra od 7.30 do 18.00 h;

v sobotu 3. novembra od 9.00 do 18.00 h;

a v nedeľu 4. novembra od 10.00 do 17.00 h.

Správa cintorína bude v predajni Pohrebnej služby na Mariánskej ul. č. 55 vystavovať záujemcom aj nájomné zmluvy na hrobové a urnové miesta a umožní im realizovať platby za hrobové a urnové miesta na ďalšie obdobie v hotovosti alebo prostredníctvom platobných kariet.

 

Pokračujúca rekonštrukcia

Upozorňujeme návštevníkov cintorína na stále pokračujúcu rekonštrukciu  budovy Domu smútku na Mariánskej ulici, ktorá môže mať v uvedenom období aj vplyv na umiestnenie predajne.

Pokiaľ nebude ukončená rekonštrukcia predných priestorov, predajňa bude sprístupnená v náhradných priestoroch vo dvore Domu smútku.

 

Technické služby mesta Prievidza

Správa cintorína